top of page
  • Writer's pictureteam Modra3D

7+1 nejlepších knihoven nábytku pro architekty

Updated: Jun 3, 2021

CGTrader

je v dnešní době jedna z nejrychleji rostoucích platforem na prodej 3D modelů se zaměřením na architekturu s počtem přes 2 miliony uživatelů. V knihovně pro nábytek najdete okolo 180 000 položek, co může být pro někoho trochu nepřehledné, protože CGTrader se zaměřuje nejen na architekturu a design, ale i na Virtuální realitu čí herní průmysl. CGTrader nabízí převážně placené modely s pár alternativami, které jsou zdarma.


https://www.cgtrader.com


Archiup

Jak již název napovídá, Archiup je platforma na prodej 3D modelů od renomovaných výrobců nábytku specializovaná na architekty. Tomu odpovídá nejen kvalita a rozsah nabídky, ale možnost stáhnutí výkresu v objektu, avšak pouze v jako obrázek v png formátu. Archiup nabízí modely od výrobců nábytku ke stáhnutí zdarma.


https://archiup.com


CAD block

je zástupce ryze 2D knihovny prvků, které je možné použít v při kreslení v CAD softwaru. Platforma nabízí okolo 120 knihoven většinou placených nábytkových prvků.


https://cad-block.com


Modra3D

Přestože je množství knihoven 3D a 2D prvků pro architekty, ne vždy je jednoduché najít prvek, který přesně naplňuje potřeby vašeho projektu. Nabízené 3D modely a blogy jsou vždy statické a úprava na rozměry projektu je velmi složitá, často téměř nemožná. Modra3D nabízí alternativu ke statickým knihovnám a umožňuje jakýkoliv prvek okamžitě a jednoduše přizpůsobit aktuálním potřebám. Navíc generuje 3D model a výkresovou dokumentaci zároveň a ihned připravenou k odevzdání.Turbosquid

je platforma prodávající modely se zaměřením na herní průmysl, 3D grafiku a Architekturu

Turbosquid nabízí převážně placené modely s mnoha alternativami, které jsou zdarma.


https://www.turbosquid.com


Design Connected

nabízí vybranou kolekci 3D modelů designového nábytku od renomovaných designérů . Design Connected nicméně nabízí pouze modely ve formátu max pro 3D studio a proto modely nemusí být jednoduše importovatelné do Vašeho oblíbeného softwaru. Design Connected nabízí převážně placené modely s několika alternativami, které jsou zdarma.


https://www.designconnected.com


DWG model

je další zástupce ryze 2D knihovny prvků, které je možné použít v CAD softwaru. Platforma nabízí okolo 100 knihoven většinou placených nábytkových prvků.

https://dwgmodels.com
462 views

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page